Aktualności

 

 

 

Super Puchar Polski
„Futsal Bez Barier”,
19 kwietnia 2024r.

Robocze spotkanie dotyczące wizyty Łukasza Krasonia, Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami,
19 kwietnia 2024r.

Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się robocze spotkanie dotyczące wizyty Łukasza Krasonia, Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Uczestniczyli w nim: dr Piotr Kozdrowicki – Wicewojewoda Dolnośląski, Michał Piechel – Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego, Paweł Parus- Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Alicja Szatkowska – prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Małgorzata Franczak – Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości, Anna Grabowska – dyrektor Fundacji Promyk Słońca, Krzysztof Peda – prezes TNM.

Zebrani ustalili wstępne propozycje dotyczące spotkania z Pełnomocnikiem Rządu oraz ustalony został harmonogram agendy. Więcej informacji wkrótce.

Portal Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego, 19 kwietnia 2024r.

Zapraszamy na portal Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego www.dmws.pl

Warto tu zajrzeć, bo na portalu Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego prezentowane są dostępne na Dolnym Śląsku bezpłatne lub przystępne cenowo usługi społeczne wspierające osoby w najtrudniejszej sytuacji.

Usługi te adresowane są przede wszystkim do osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, osób niesamodzielnych wymagających dziennej lub całodobowej opieki oraz osób zagrożonych wykluczaniem społecznym z uwagi na chorobę, samotność, długotrwałe bezrobocie czy bezdomność.

Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego jest po to, by każda osoba potrzebująca pomocy uzyskała jak najszybszą informację o Formach wsparcia w miejscu swojego zamieszkania lub najbliższym otoczeniu.

Dlatego na www.dmws.pl prezentowane są krótkie opisy Form wsparcia połączone są z interaktywną Mapą Dolnego Śląska przedstawiającą podmioty oferujące usługi społeczne w dolnośląskich gminach i powiatach.

Za pośrednictwem Dolnośląskiej Mapy Wsparcia Społecznego przedstawiciele dolnośląskich instytucji samorządowych, pomocy społecznej, ochrony zdrowia i organizacji pozarządowych mogą prezentować Mieszkańcom Dolnego Śląska swoją ofertę usług społecznych.

Polecamy Państwu - Dolnośląską Mapę Wsparcia Społecznego - warto zaczerpnąć z niej wiedzę i informację - by pomóc potrzebującym.

Niesamowity Dolny Śląsk ❤, 17 kwietnia 2024r.

Do wakacji dwa miesiące - najwyższa pora zaplanować urlop 😎.

Dolny Śląsk ma wiele atutów, o których opowiadamy w najnowszym wideo⬇️⬇️⬇️

https://fb.watch/rvP_Frw7-T/

Grupa branżowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 17 kwietnia 2024r.

Dziś odbyło się kolejne spotkanie Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami prowadzonej przez Małgorzatę Franczak. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim Społecznej Mapy Wsparcia realizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej. O projekcie szerzej poinformuję wkrótce.

Ponadto rozmawialiśmy o innych tematach związanych z działaniami środowiska osób z niepełnosprawnościami realizowanych w organizacjach pozarządowych i samorządach. Kolejne spotkanie grupy 17 maja 2024r.

Spotkanie z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 16 kwietnia 2024r.

Dziś na Wrocławskim Rynku spotkałem się z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie dotyczyło wspierania osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku, a w szczególności we Wrocławiu. Stąd też była także z nami kandydatka na prezydentkę Wrocławia, Izabela Bodnar. Ponadto, był z nami także Tomek Sysło, znany wrocławski aktywista. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów, wymienić się kontaktami, a docelowo rozpocząć współpracę nad poprawą jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Łukasz Krasoń
Izabela Bodnar - Posłanka na Sejm RP

Tydzień Bez Barier w Jelczu-Laskowicach (CSiR) i Oławie (Go Kino) w dniach od 19 do 21 kwietnia!, 16 kwietnia 2024r.

Dziś na Wrocławskim Rynku spotkałem się z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie dotyczyło wspierania osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku, a w szczególności we Wrocławiu. Stąd też była także z nami kandydatka na prezydentkę Wrocławia, Izabela Bodnar. Ponadto, był z nami także Tomek Sysło, znany wrocławski aktywista. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów, wymienić się kontaktami, a docelowo rozpocząć współpracę nad poprawą jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Poniżej plan wydarzenia wraz z harmonogramem:

  1 DZIEŃ:
  • ⚽ Mecz o Super Puchar Polski Bez Barier (19 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 18:00 do 19:30)
  • ⚽Gala Mistrzów Bez Barier (19 kwietnia - Go Kino Oława; od 20:00 do 21:00)
  • DZIEŃ 2
  • ⚽ Ekstraklasa Futsalu Bez Barier (20 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 10:00 do 16:00)
  • DZIEŃ 3
  • ⚽ 1 Liga Futsalu Bez Barier (21 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 10:00 do 16:00)

Futsal Bez Barier
Federacja Kibiców Niepełnosprawnych - FKN
Dolny Śląsk

Poznaliśmy wyniki najnowszej edycji Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego, 15 kwietnia 2024r.

Poznaliśmy wyniki najnowszej edycji Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. To inicjatywa, dzięki której przywracane jest wykorzystanie turystyczne Odry i innych dolnośląskich rzek. Rozstrzygnięcie konkursu zaprezentował Krzysztof Maj – członek zarządu województwa, a w wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele beneficjentów, wśród których znaleźli się:
Więcej informacji na stronie: Dolnośląski Fundusz Odrzański – rozstrzygnięcie konkursu

Czas wyborów dobiegł końca, 8 kwietnia 2024r.

Czas wyborów dobiegł końca. To była piękna przygoda, ktorą mogłem realizować wspólnie ze wspaniałą ekipą: Asią, Natalią, Anią i Olą. Tak jak zapowiadałem, nigdy nie byłem politykiem i zapewne nim nigdy nie zostanę. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu, który podsumowuje mój udział w wyborach samorządowych. A ja wracam do roboty 😉

Idźcie na wybory, my już zagłosowaliśmy ❤️, 7 kwietnia 2024r.

Po obfitych i pracowitych dniach czas na relaks - mecz mojego ukochanego Śląska 💚🤍❤️ 🇮🇹⚽, 6 kwietnia 2024r.

Po obfitych i pracowitych dniach czas na relaks - mecz mojego ukochanego Śląska💚🤍❤️ 🇮🇹⚽ Dziś wygraliśmy, co może być dobrą wróżbą na kolejne dni.

Znowu pojawiło się mnóstwo kibiców w tym także nasza ekipa KKN💪

WKS Śląsk Wrocław - Warta Poznań (2:1).

To był naprawdę dobry dzień. Uwielbiam mecze, turystykę stadionową oraz tę rodzinną. To potężne źródło integracji.

Hej Śląsk 🇮🇹⚽

5 odcinek videobloga „Rodzina bez barier” pt. „Człowiek bez barier”, 6 kwietnia 2024r.

Ależ wielką niespodziankę przygotowała mi Asia na koniec kampanii Wraz z Anią Wargocką przygotowały i zmontowały 5 odcinek videobloga „Rodzina bez barier” pt. „Człowiek bez barier”.

Czuję się mocno skrępowany bo to odcinek, który jest dedykowany od Asi dla mnie. I kompletnie nie miałem pojęcia, że zostanie wyprodukowany. To film o mnie zaprezentowany okiem mojej ukochanej żony. Z pewnością będzie świetnym uzupełnieniem naszej miłości i mam nadzieję, że Wy także go chętnie obejrzycie.

Zachęcam także do subskrybowania naszego kanału i udostępniania go.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław

Podsumowanie kampanii, 6 kwietnia 2024r.

Kilka podstawowych punktów mojej kampanii samorządowej.

Głosujcie proszę na listę nr 6.

Jesteśmy skuteczni i wiarygodni!

Jesteśmy dumni z Dolnego Śląska!

Dzieci całym sercem wspierają tatę, chrzestnego, 4 kwietnia 2024r.

Konferencja dotycząca Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego, 4 kwietnia 2024r.

Dzisiaj odbyła się niezwykle ciekawa konferencja dotycząca Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. Turystyka społeczna cieszy się w naszym regionie ogromną popularnością.

Kilka organizacji pozarządowych wspiera turystykę dla osób ze szczególnymi potrzebami, np. fundacja Imago. Ale jest jeszcze wiele innych ciekawych inicjatyw więc najlepiej spojrzeć na oferty, które zostały wybrane w konkursie.

Zachęcam do obejrzenia materiału z konferencji.

Link do pełnego zapisu konferencji: https://www.facebook.com/BiuroPrasoweUMWD/videos/1358108454892518/.

Pamiętajcie o wyborach, to już 7 kwietnia! Zachęcam do głosowania na listę nr 6!

Miło nam poinformować, że podczas uroczystości św. Józefa w Katedrze Wrocławskiej Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami i prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych otrzymał z rąk ks. abp Józefa Kupnego Medal św. Jadwigi.

To najwyższe odznaczenie diecezjalne otrzymali: s. Teonila Nowakowska, józefitka - od wielu lat związana z Kurią Metropolitalną Wrocławską, Anna Lis z parafii pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach oraz Paweł Parus - działający na rzecz osób niepełnosprawnych.

Medal św. Jadwigi jest wręczany, aby podkreślić zasługi poszczególnych diecezjan. Otrzymać go można za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej.

Film "wręczenie medali św. Jadwigi": https://www.youtube.com/watch?v=q-cUaW_OtzE.

Inauguracja programu Dostępność plus i komentarz pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca program Dostępność plus, której przewodniczył premier Mateusz Morawiecki. Uczestniczyli w niej m.in.: minister inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej - Elżbieta Rafalska, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, instytucji i firm wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Województwo dolnośląskie reprezentował Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej...

Nie zmarnuj swojego 1.0%

Rok 2017 był dla nas szczególnie trudny. Ponad półroczny pobyt w szpitalu dał się mocno we znaki. Trzeba odbudować formę, aby móc wrócić do aktywności społecznej i zawodowej. Przede mną wiele godzin rehabilitacji i różnych form leczenia. Wierzę, że Państwa wsparcie pomoże szybko powrócić do dawnej dyspozycji. [15.02.2018]

czytaj więcej...

Człowiek bez barier 2017

Kochani,
chciałbym w kilku zdaniach odnieść się do wyróżnienia, jakie otrzymałem od Stowarzyszenia Integracja w ramach konkursu „Człowiek bez barier 2017” oraz podziękować za spływające zewsząd gratulacje...

czytaj więcej...

Wesołych Świąt 2017

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, czas wyjątkowy, dla wielu nawet magiczny. Mogą to być bowiem chwile, które wpłyną na nasze życie, zmieniając je na lepsze. Być może będzie to okres pojednania z ludźmi, z którymi nam czasem nie po drodze. Moc tych świąt jest przeogromna, wybiegająca nieomal poza ramy "rozsądku". Oto nadchodzi Boże Narodzenie!!!...

czytaj więcej...

Wesołych Świąt 2015

Czasem wydaje nam się, że już nic nas nie zaskoczy, nie zdziwi. Że wszystko co piękne i magiczne jest już poza nami. Tak jest z dzieciństwem, tak jest także ze świętami. Niekiedy może nam się wydawać, że te najlepsze są już tylko w sferze wspomnień. Ale przecież zależy to przede wszystkim od nas!!! Od tego, czy chcemy wraz z Bożym Narodzeniem i my naradzać się na nowo. Powstawać i pokonywać kolejne zakręty na zawiłej niekiedy drodze życia.

czytaj więcej...

Paweł Parus Pełnomocnikiem Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych

4 listopada 2015 Paweł Parus rozpoczął prace jako pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku. Na briefingu prasowym, wspólnie z marszałkiem Cezarym Przybylskim, Paweł Parus przedstawił swoje cele i zadania na nowym stanowisku. Podstawowym celem powołania pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych było wzmocnienie głosu tego środowiska w ustalanych przez zarząd województwa kierunkach polityki społecznej. Pełnomocnik będzie również wspierał marszałka w działaniach podejmowanych na rzecz osób z niepełnosprawnością.

czytaj więcej...

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

29 sierpnia 2015 roku o godz. 14:00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Pilczyckiej 25 we Wrocławiu odbędzie się uroczystość ślubna, podczas której zostanie zawarty związek małżeński pomiędzy Joanną Kmieciak a Pawłem Parusem. Wszystkich chcących uczestniczyć w tej uroczystości z całego serca serdecznie zapraszamy.
Asia i Paweł

Zapraszam do obejrzenia nowego reportażu o KKN

Lato powoli się kończy. Za nami sezon piknikowy, podczas którego udało się zorganizować kilka przyjemnych wyjazdów w ciekawe miejsca. Podczas jednego z nich pojechała a nami fantastyczna ekipa TV Dami, która na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zrealizowała reportaż z eskapady do Bełchatowa na mecz GKS-Śląsk.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia materiału na naszym kanale Youtube KKN TV: Reportaż z wyjazdu KKN na mecz GKS Bełchatów - Ślask

Rozliczamy podatek za rok 2013

Nadszedł czas rozliczeń podatkowych. Każdy pracujący w 2013 roku Polak musi do końca kwietnia rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Przy okazji będzie mógł - niezależnie od zamożności - stać się darczyńcą, przekazując jeden procent swojego% na szczytny cel. Wystarczy odpowiednio wypełnić swój PIT.

czytaj więcej...

Film "Zwyciężymy" 2013

Od ponad pięciu lat moje życie skupione jest na pracy na rzecz osób niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Film "Zwyciężymy" jest zarówno podsumowaniem działalności, jak i obrazowym przykładem na to, że ludzie pomimo niepełnosprawności mogą normalnie żyć, spełniając swoje pasje i marzenia.

Film "Zwyciężymy"

Trwa okres rozliczenia za rok 2012

Pierwsze cztery miesiące każdego roku to okres rozliczenia naszego%, który potrwa do końca kwietnia. Jak zwykle każdy obywatel naszego kraju będzie mógł przeznaczyć 1 procent swojego% na cele charytatywne. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na to, jak go dobrze spożytkować, zachęcam do przekazanie go na moje subkonto o nazwie "PARI" w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia. Zebrane środki przeznaczę na kosztowną rehabilitację, pomoc asystenta osobistego i sprzęt pomocniczy. Zapewniam, że żadna złotówka nie zostanie zmarnowana. Gorąco apeluję, by przywileju obdarowania jednym procentem NIE MARNOWAĆ...

czytaj więcej...

Film "Połączeni Sportem" 2012

W ramach projektu "Połączeni Sportem" powstał film o tym samym tytule. Materiał traktuje o idei tego projektu, jego uczestnikach i ich emocjach, jakie przeżywali podczas tego niezwykłego przesięwzięcia.

Film Połączeni Sportem cz. 1 Film Połączeni Sportem cz. 2

Film "Eurointegracja" 2012

W ramach projektu "Co wiesz o Euro 2012?" powstał film "Eurointegracja". Ma on promować miasto Wrocław, jako miejsce spotkań, otwarte i przyjazne dla wszystkich. Film kręcony był w potwornym mrozie (około minus 15 stopni).

Film "Eurointegracja

Powołanie do Wojewódzkiej Rady ds Osób Niepełnosprawnych

11 października 2011 roku z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca otrzymałem powołanie w skład Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w kadencji 2011 r. - 2015 r.

Kolejny etap edukacji zakończony

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że 11 lipca 2011 roku ukończyłem studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w specjalności Dziennikarstwo sportowe z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem.

Rozpoczął się okres rozliczenia% za rok 2010

Jak zwykle o tej porze roku rozpoczyna się okres rozliczenia naszego%, który potrwa do końca kwietnia. Każdy będzie mógł przeznaczyć 1 procent na cele charytatywne. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na to, jak go spożytkować, zachęcam do przekazanie go na moje subkonto o nazwie "PARI" w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia. Mogę zapewnić, że żadna złotówka nie zostanie zmarnowana. Apeluję, by przywileju obdarowania jednym procentem NIE MARNOWAĆ...

czytaj więcej...

Film pt. "Przełamywanie barier"

W grudniu 2010 roku na stronie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, którego mam zaszczyt być szefem, odbyła się premiera filmu pt. "Przełamywanie barier". Reportaż ten traktuje o funkcjonowaniu pierwszej w Polsce organizacji zrzeszającej niepełnosprawnych kibiców. Reżyserami tego filmu jestem ja oraz mój kolega - Mirek Szczepanik, student dziennikarstwa sportowego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. 6 stycznia 2011 roku w stacji TeDe odbyła się premiera telewizyjna naszego filmu. Można go również obejrzeć na stronie KKN-u, do czego gorąco zachęcamy. Więcej filmów znajdziecie Państwo w dziale -PUBLIKACJE, MEDIA-...

czytaj więcej...

Nowa odsłona strony

Po długim okresie braku zmian, mogę w końcu zaprezentować Państwu nową szatę graficzną mojej strony. Jej głównym architektem jest Ania, której serdecznie dziękuję za wykonaną pracę. Ja zajmuję się uzupełnianiem danych i stroną merytoryczną. Mam nadzieję, że witryna będzie regularnie rozbudowywana, a informacje w miarę możliwości aktualne. Nad niektórymi działami wciąż pracuję, więc proszę o cierpliwość. Myślę, że do końca stycznia wszystkie prace nad stroną zostaną zakończone.

 

„Jesteś tym co podołasz”

- Wiesława Szmborska

Każdy, kto stracił sprawność fizyczną, musi przejść długą i bolesną drogę, aby na nowo móc cieszyć się życiem. Ta trudna sytuacja wiąże się z przykrymi doznaniami – bólem, strachem i samotnością, które jednak z czasem można przezwyciężyć

- Paweł Parus