Kampania

 

 

Popierają mnie - Magdalena Orłoś

Konferencja "Usprawnienie dolnośląskich tras górskich dla osób z niepełnosprawnościami" Wydarzenie odbyło się 25 marca w sali Sejmiku Dolnego Śląska.

Spotkanie świąteczne z siostrami i wychowankami domu pomocy społecznej sióstr Notre Dame w Świebodzicach

Podsumowanie targów turystycznych i czasu wolnego. Uczestnictwo w panelu ekspertskim turystyki wytchnieniowej.

Spotkanie z mieszkańcami w parku krzyckim.

Spotkanie z uczestnikami Międzynarodowych Targów Turystycznych z udziałem specjalistów w branży turystyki rodzinnej.

Targi turystyczne

Od wielu lat pracuję w Federacja Kibiców Niepełnosprawnych - FKN.

 

Moją pasją jest sport, a może przede wszystkim pomaganie ludziom z niepełnosprawnościami. Dlatego też wraz z zarządem FKN wspólnie ze środowiskiem kibiców z niepełnosprawnościami pomogliśmy i przede wszystkim nieustannie wspieramy organizacje zrzeszone w naszej federacji.

Dziś zakończyły się warsztaty DSLO realizowane przez Łączy nas piłka i Federację Kibiców Niepełnosprawnych. To było nie tylko merytoryczne spotkanie, ale także dające ogromne pokłady energii.

Popierają mnie - Michał Piechel, Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami oraz przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu Orzekania do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami

Dziś spotkałem się z Michałem Piechelem, Pełnomocnikiem Wojewody Dolnośląskiego do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami oraz przewodniczącą Wojewódzkiego Zespołu Orzekania do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie dotyczyło świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnościami. Dostałem jasny przekaz, że osoby z niepełnosprawnościami nie muszą obawiać się nowego systemu świadczeń. Jest on w prawdzie dla wielu jeszcze niezrozumiały, ale samorząd województwa, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Urząd Wojewódzki pomogą w wyjaśnieniach nowego systemu wsparcia. Także jako kandydat do sejmiku oraz Pełnomocnik Marszałka do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami chętnie udzielę wszelkich informacji, które dziś dostałem od pani przewodniczącej zespołu.

Popierają mnie - Agata Pokrzepa asystentka

Agata Pokrzepa wiele lat była moją asystentką, dzięki której mogłem w pełni uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym. Pomagała mi i mojej rodzinie, Co pozwalało dawać oddech mojej żonie. Agata wiele lat działa w asystenturze i opiece wytchnieniowej.

Usługi wspierające niezależne życie są priorytetem dla Dolnego Śląska. Realizujemy je wraz z marszałkiem od wielu lat i zapewniam, że wciąż będziemy wspierać te niezwykle potrzebne usługi.

Środowisko osób z niepełnosprawnościami, do którego się rzecz jasna zaliczam od ponad 10 lat apeluje o asystenturę i opiekę wytchnieniową, zarówno w samorządach jaki w systemie centralnym. Dlatego wsłuchując się w ten głos, jako pełnomocnik marszałka ds. Osób z niepełnosprawnościami oraz kandydat do sejmiku z całych sił będę realizował usługi wspierające niezależne życie. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnościami będą mogły opuścić swoje domy i wyjść na świat, aby pracować i godnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Popierają mnie - Michał Fitas prezes Kubu Kibiców Niepełnosprawnych

Z Michał Fitas znamy się od bardzo wielu lat. Wspólnie przejechaliśmy setki kilometrów nie tylko na imprezy sportowe, ale także odwiedzając wiele szkół na Dolnym Śląsku, gdzie kształtowaliśmy wśród uczniów pozytywne postawy wobec osób z niepełnosprawnościami.

Po 15 latach zakończyłem pracę w zarządzie Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych jako prezes, a moim następcą został właśnie Michał. W związku z tym, nie tylko przyjaźnimy się, ale także od wielu lat współpracujemy, aby przełamywać bariery i poprawiać jakość życia osób ze szczególnymi potrzebami.
Misiek, dziękuję za wsparcie!

Stało się! Doczekaliśmy się wraz z Asią videobloga o naszym życiu.

Stało się! Doczekaliśmy się wraz z Asią videobloga o naszym życiu. Będzie się nazywał "Rodzina bez barier" https://www.youtube.com/@rodzinabezbarier.

Już teraz teraz na kanale YT https://www.youtube.com/watch?v=Ckh3dOe4fCc możecie zobaczyć zapowiedź naszego filmu 🙂
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak żyjemy, przełamujemy bariery i cieszymy się codziennością, koniecznie zostawcie suba 🛎.

Będzie przede wszystkim o motywacji, optymizmie i życiu z małym dzieckiem, które daje ogromną dawkę radości i energii.

Czym właśnie zajmuje się Sejmik?

Spotkanie z Krzysztofem Majem

Dziś na Tarczyński Arena Wrocław spotkaliśmy się z Krzysztofem Majem, członkiem zarządu województwa, aby porozmawiać o Wrocławiu 🙂

Stadion Śląska to mój drugi dom. Przed Euro konsultowaliśmy wraz ze ś.p. "Skrzynią" dostępność naszego obiektu. Dlatego dziś mamy we Wroclove stadion bez barier.

Już w najbliższą sobotę WKS Śląsk Wrocław zagra z Puszczą Niepołomice w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasa. Przyjdźcie na mecz i dopingujcie Wojskowych. Wierzymy, że po ostatniej kolejce... 😉 nie zapeszajmy 🙂

Wkrótce obejrzycie materiał TV z naszego spotkania 😉

Dlaczego mężczyźni powinni mieć jaja?

Dlaczego mężczyźni powinni mieć jaja? O tym i o innych problemach dot. Zdrowia w panelu poświęconym opiece zdrowotnej mówili podczas dzisiejszej konwencji Paweł Parus i Gaja Gabriela Tyralska kandydaci do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
Pełny zapis konwencji...

Start kampanii samorządowej 2024

W ostatni poniedziałek przy okazji konferencji prasowej rozpoczynającej kampanie samorządową 2024 jasno deklarowałem, że nie interesują mnie polityczne konflikty czy tym bardziej wojna polsko-polska. Interesują mnie za to ludzie, a w wyborach samorządowych jak mało których to właśnie kandydaci są nazwijmy to łagodnie "najmniej polityczni".
Ja politykiem nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę. Jestem społecznikiem i Pawłem, którego większość z Was dobrze zna. I właśnie dlatego postanowiłem zdjąć marynarkę i koszulę, a zamiast tego założyć koszulkę, która towarzyszy mi od 15 lat. To koszulka która symbolizuje mój ukochany klub WKS Śląsk Wrocław oraz ukochane stowarzyszenie, którego jestem założycielem i prezesem honorowym, czyli Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.
To wszystko ma symbolizować historię mojego życia, która nie była usłana różami, a pomimo tego jestem szczęśliwym mężem, ojcem i nade wszystko człowiekiem. Wierzę głęboko, że w sejmiku województwa, do którego startuję z listy stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy z numerem 3 będę reprezentował interesy tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy i wsparcia. Bo takim byłem od dziecka. Taki jestem i dziś.

 

Moja kampania samorządowa

✔ 9 lat pracy w samorządzie Dolny Śląsk jako Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
✔ 15 lat szefostwa w Stowarzyszeniu Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław, które założyłem wraz z WKS.
✔ Ponad 6 lat współpracy z PZPN i Federacja Kibiców Niepełnosprawnych - FKN.

🔔🔔🔔 Uwaga ❗❗❗
Czas na nowe wyzwanie #wyborysamorządowe2024
Dziś na konferencji prasowej wraz z Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Krzysztof MAJ - członek zarządu województwa ogłosiliśmy kandydatów do Sejmiku Dolnego Śląska. Będę miał zaszczyt kandydować z okręgu wrocławskiego na liście Bezpartyjni Samorządowcy z numerem 3❗❗❗
Większość osób mnie zna, jako samorządowca i społecznika, chciałbym w najbliższych dniach przedstawić informacje dotyczące mojej kandydatury.
Nasze hasło to "Dumni z Dolnego Śląska".
Z kolei moje hasło to "Dla nas nie ma barier".
Obserwujcie uważnie mój profil na Facebook Paweł Parus

Zapraszm do obejrzenia zdjęć moja kampania samorządowa

 

„Jesteś tym co podołasz”

- Wiesława Szmborska

Każdy, kto stracił sprawność fizyczną, musi przejść długą i bolesną drogę, aby na nowo móc cieszyć się życiem. Ta trudna sytuacja wiąże się z przykrymi doznaniami – bólem, strachem i samotnością, które jednak z czasem można przezwyciężyć

- Paweł Parus